>
Strona główna Kontakt Morze Szczupaki Sandacze Sumy Łososiowate Egzotyka i przygoda Promocje Nowości Promy
Na ryby morskie
OD NORWEGII PO ISLANDIĘ
foto Zaprasza Tomasz Wieczorek
Wędkarstwo morskie zyskuje sobie systematycznie coraz więcej nowych wielbicieli. Pociąga ich wielka zasobność mórz w ryby oraz posmak prawdziwie męskiej przygody. Popularność wędkarstwa morskiego można dziś zmierzyć chociażby ilością kutrów, oferujących rekreacyjne połowy na Bałtyku. My, przy całym szacunku dla naszych bałtyckich szyprów, którzy mądrze odpowiadają na degradację polskich wód śródlądowych i rosnące rynkowe zapotrzebowanie, pragniemy zaoferować Państwu łowienie ryb w nieco innych miejscach - tam, gdzie jest ich wielokrotnie więcej. Wybierając się na wyprawę z Eventurem mają Państwo do dyspozycji najzasobniejsze światowe łowiska, których gospodarze strzegą ich tak zazdrośnie, że od wielu lat nie przystępują do struktur europejskich między innymi dla tego, aby nie być zmuszonym do wpuszczenia na swe wody obcych kutrów. Jednym słowem: dajemy Państwu dostęp do towarów rzadkich i reglamentowanych!
Norwegia - świetna baza i ryb pod dostatkiem
Kierunkiem numer jeden w wędkarstwie morskim pozostaje od wielu lat Norwegia. O zasobności tamtejszych wód w ryby pisaliśmy już wielokrotnie i nie ma sensu się powtarzać. Nasza oferta norweska pozostaje więc niezmiennie szeroka, atrakcyjna wędkarsko i zróżnicowana cenowo, a poziom oferowanych usług, standard domków oraz jakość sprzętu pływającego odpowiada wysokim wymaganiom Klientów. To efekt wieloletniej współpracy z naszym renomowanym norweskim partnerem - największym i najbardziej profesjonalnym organizatorem turystyki wędkarskiej w tym kraju. A w przypadku wędkarstwa morskiego wszystkie drobne szczegóły mają wpływ na bezpieczeństwo wędkarzy, które jest dla nas i naszych partnerów sprawą najważniejszą.
Najlepiej na północy
Rokrocznie dodajemy do oferty kilka nowych lokalizacji, a w tym sezonie pragniemy zwrócić szczególną uwagę na nowy ośrodek wędkarski Sandland na wyspie Loppa. Położony niedaleko osławionej Soroyi daje szansę na równie doskonałe, a może nawet lepsze połowy wielkich dorszy, czarniaków i halibutów, które biorą czasami już zaraz po wypłynięciu z portu na wody fiordu. No i jak zwykle przypominamy to generalnej zasadzie: im dalej na północ Norwegii, tym większe szanse na świetne wyniki - zarówno w wymiarze jakościowym, jak i ilościowym. Tam znajdą Państwo większość cenionych gatunków, a przede wszystkim dorsze, halibuty, zębacze i czarniaki.
Natomiast tych z Państwa, którzy wolą jednak wybrać się na urokliwe południe w okolicę takich turystycznych atrakcji, jak Sognefjord, Drabina Troli czy pocztówkowy Geiranger, zachęcamy do połowu wielkich molw, a także sportowych i smacznych rdzawców.
Islandia - dorsze, zębacze i halibuty w rozmiarze XXL
W wodach cieśniny Duńskiej, oddzielającej Islandię od Grenlandii, żyją ciągle jeszcze olbrzymie stada wielkich ryb oceanicznych. Islandczycy od wielu lat bronią dostępu do swych łowisk rybakom z innych państw, co gwarantuje, że można tam zawsze liczyć na dobre wyniki. Szczególnie polecamy to miejsce miłośnikom dużych dorszy. Zapełnienie nimi wielkiej skrzyni na łodzi jest często kwestią 2-3 godzin, a wśród złowionych ryb trafiają się okazy przekraczające 20 kilo masy! Są też piękne zębacze, przeciętnie znacznie większe niż w Norwegii. Ryby powyżej 5-6 kilo są na porządku dziennym, a wiele łowionych egzemplarzy przekracza 10 kilo wagi. No i halibuty. Islandia jest jednym z najlepszych na świecie miejsc na ich połów. Na wędkę trafiały już tu sztuki przekraczające magiczną granicę 200 kilo! Szczególnie dobrą porą jest wiosna, kiedy ryby te przebywają w płytszych rejonach morza - często wewnątrz fiordów.
Zobacz ofertę wyjazdów na ryby morskie
foto Sudureyri, Islandia
foto Torsvag, Norwegia
foto Lofoty, Norwegia
foto Steigen, Norwegia
foto Bakkevik, Norwegia
NASI PARTNERZY
NASI PARTNERZY
DRAGON Fishing Equipment Serwis miłośników spinningu, castingu, jerkingu oraz trollingu.
SZWECJA
Szwecja
Jeziora i rzeki
Szkiery i wyspy
NORWEGIA
Norwegia - morze
Morze i fiordy
Wody słodkie
FINLANDIA
Finlandia - jeziora i koski
LAPONIA
Laponia
IRLANDIA
Irlandia
ISLANDIA
Islandia
ALANDY
Alandy
DANIA
Dania
HISZPANIA
Hiszpania
WŁOCHY
Włochy
AUSTRIA
Austria
SŁOWENIA
Słowenia
BOŚNIA
Słowenia
RUMUNIA
Rumunia
KENIA
Kenia
WENEZUELA
Wenezuela
BELIZE
Belize
KOSTARYKA
Kostaryka
KANADA
Kanada
GRENLANDIA
Grenlandia