>
Strona główna Kontakt Morze Szczupaki Sandacze Sumy Łososiowate Egzotyka i przygoda Promocje Nowości Promy
Na sumy i sandacze
NAJLEPSZE RZEKI, JEZIORA I ZAPORÓWKI
foto Zaprasza Maciek Rogowiecki
Wędkarze wychowani na polskich rzekach i zbiornikach zaporowych mają we krwi sentyment do tych dwóch gatunków. Aby łowić je regularnie najlepiej wybrać się jednak dziś za granicę, na łowiska słynące z wielkiej obfitości pokarmu i doskonałych warunków do ich rozwoju.
Taką wodą jest na pewno hiszpańska rzeka Ebro wraz ze zlokalizowanymi na jej biegu zbiornikami zaporowymi – np. Caspe. Tam w dobrej porze roku (na sandacze jesień, na sumy wiosna, lato i jesień) realne jest złowienie przez tydzień zarówno kilku wąsatych kolosów, jak i na sporą dawkę emocji związanych z braniami dorodnych sandaczy.
Na duże sumy można skutecznie też zapolować na włoskim Padzie (sam miałem szczęście złowić tam kilka lat temu okaz o masie 102 kilogramów), jak i w będącej przyrodniczym unikatem na skalę światową rumuńskiej Delcie Dunaju. W tym ostatnim miejscu dodatkowo jest szansa na sandacze oraz bardzo liczne rzeczna bolenie.
Na sandacza zapraszamy również na północ – do Skandynawii. Prawdziwe sandaczowe żniwa można przeżyć na fińskim jeziorze Summanen i na norweskim Vansjøn. W Szwecji znaleźliśmy też kilka sandaczowych „perełek”. Do tradycyjnie dobrego jeziora Rusken ostatnio dołączyły inne zasobne w „mętnookie”: Storsjön, Stora Nätaren, Yxern i kilka akwenów położonych na pojezierzu Boras. Nie można też zapominać od doskonałych sandaczowych łowiskach zlokalizowanych na rzece Nedre Dalälven – np. w Hedesundzie.
Zatem czas ruszać na sandacze!
Zobacz ofertę wyjazdów na sandacze
Zobacz ofertę wyjazdów na sumy
foto Chilia, Rumunia
foto Finlandia
foto Ebro, Hiszpania
foto Yxern, Szwecja
foto Pad, Włochy
NASI PARTNERZY
NASI PARTNERZY
DRAGON Fishing Equipment Serwis miłośników spinningu, castingu, jerkingu oraz trollingu.
SZWECJA
Szwecja
Jeziora i rzeki
Szkiery i wyspy
NORWEGIA
Norwegia - morze
Morze i fiordy
Wody słodkie
FINLANDIA
Finlandia - jeziora i koski
LAPONIA
Laponia
IRLANDIA
Irlandia
ISLANDIA
Islandia
ALANDY
Alandy
DANIA
Dania
HISZPANIA
Hiszpania
WŁOCHY
Włochy
AUSTRIA
Austria
SŁOWENIA
Słowenia
BOŚNIA
Słowenia
RUMUNIA
Rumunia
KENIA
Kenia
WENEZUELA
Wenezuela
BELIZE
Belize
KOSTARYKA
Kostaryka
KANADA
Kanada
GRENLANDIA
Grenlandia